Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ocenio je sramnim saopštenje Socijalističke partije Srbije (SPS) o bivšem lideru te stranke i šefu države Slobodanu Miloševiću kao prvoj žrtvi „obojenih revolucija“ u svetu, navodeći da je to ruganje građanima i žrtvama njegovog režima.
Povodom navoda Predsedništva SPS da je Milošević „bio prva žrtva obojenih revolucija u svetu i globalnog imperijalizma“, Đilas je naveo u pisanoj izjavi da je to ruganje svim građanima Srbije i posebno svim žrtvama njegovog zločinačkog režima koji je opljačkao i upropastio Srbiju i bacio je na margine Evrope i moderne civilizacije.
„Danas je na vlasti ista pamet i isti ljudi odnosno njihovi naslednici. Razlika je samo u tome što je tada vrhovni gospodar bio Milošević, a (Vojislav) Šešelj je bio njegov potrčko, a sada su se zarotirali pa je (Aleksandar) Vučić vođa kriminalne organizacije, a (Ivica) Dačić njegov verni i ponizni sluga“, naveo je Đilas, saopštila je SSP.
Đilas je dodao da će građani, kao što su mirno i demokratski na izborima oterali režim Milošević-Šešelj, tako uskoro „oterati i njihove Frankeštajne oličene u duetu Vučić-Dačić“.
Prema rečima Đilasa, ovoga puta neće im biti dozvoljeno da se „ikada više vrate na vlast i da ponovo pljačkaju i uništavaju Srbiju“.
Predsedništvo SPS je i petak u saopštenju, povodom 25 godina od petooktobarskih promena, navelo da je veoma važno da socijalisti izvuku pouke iz prošlosti i ne dozvole da se ponavljaju, a kao cilj je istaklo jačanje koalicije sa Srpskom naprednom strankom i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
