„Sutra [na govoru o stanju u Uniji] predsednik Bajden će nam reći koliko još moramo da uradimo za Ukrajinu“, rekao je Gec, dodajući da neprijateljstva koja su u toku samo pune džepove američke vojne industrije.
„Izvođači za odbranu moraju da negde bude rat. Bilo da oružje završi u rukama ISIS-a, talibana, bataljona Azov ili na crnom tržištu“, navodi Gaetz. Podrška Vašingtona Ukrajini beskrajnim oružjem neće okončati rat, već samo „produžiti ubijanje“, rekao je on.
„Banditi u planinama Sinaloa povređuju više Amerikanaca nego [ruske] muškarce na Krimu“, rekao je Gec, dodajući da su koristi od sukoba za normalne Amerikance „nejasne“.
On je požalio da su „stranci“ došli u Vašington „da nam drže predavanja o trošenju novca naših birača na sukob hiljadama milja daleko“ – što se odnosi na posetu ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog američkom Kapitolu u decembru.
On je optužio Bajdena da čini „sve što je moguće“ da izazove nuklearni rat sa Rusijom i pozvao Belu kuću da traži rešenje diplomatskim putem.
Bajden je krajem januara obećao 31 američki tenk M1 Abrams za Ukrajinu, ali je rekao da Vašington neće slati borbene avione F-16. Gec je primetio da je Lockheed Martin, proizvođač ratnog aviona, povećavao proizvodnju u iščekivanju da bi uskoro moglo doći do „transfera trećih strana“ aviona u Kijev.
Upitan o isporukama tenkova, portparol Kremlja Dmitrij Peskov je u januaru rekao da će oni „goreti“ kao i svako drugo oružje u zoni sukoba.