Američka ženska odbojkaška reprezentacija zabeležila pobedu protiv Poljske, čeka Brazil u polufinalu

Američka ženska odbojkaška reprezentacija ostvarila je u utorak uveče uzastopnu pobedu protiv Poljske na Olimpijadi u Parizu, osiguravši svoje mesto u polufinalu.

Amerikanci su dominirali tokom prva dva seta, pobedivši rezultatom 25-22 i 25-14. Iako su u trećem setu zaostajali sa 5-0 i 7-1, uspeli su da preokrenu meč i završe sa rezultatom 25-20.

U polufinalu će se sastati sa Brazilom, koji je ranije tog dana pobedio Dominikansku Republiku. Ovo će biti revanš finala Igara u Tokiju.

Turska je pobedila Kinu rezultatom 3-2 i čeka rezultate kasne utakmice između Italije i Srbije kako bi saznala svog sledećeg protivnika.

Američki selektor Karč Kirali izrazio je zadovoljstvo što su njegovi igrači imali priliku da se odmori i izbegnu dodatne setove, posebno za dizača Džordin Poulter, koja se vraća u formu nakon povrede levog kolena iz decembra 2022. godine.

„Moći da se vratiš u meč i pobediš 3-0 umesto da ideš u peti set je zaista veliko, posebno za nekoga kao što je Džordin Poulter, koja se jako dobro oporavlja,“ rekao je Kirali. „Manje opterećenje i više vremena za oporavak pre meča sa Brazilom biće od velike pomoći.“

Nakon poraza od Kine u grupnoj fazi, Kirali je promenio sastav tima, premestivši veterane Džordana Larsona i Kelsi Robinson Kuk u rezervne uloge i uvevši Ejveri Skiner i Ketrin Plamer. Američka reprezentacija se vratila pobedom protiv Srbije dva dana kasnije.

„Sada imamo tri meča sa ovom startnom postavom, što je značajno jer većina drugih timova igra sa istim sastavom godinama,“ rekao je Kirali. „Vidimo kako se stvari slažu i funkcionišu zajedno.“

Andrea Drevs predvodila je američki tim sa 13 poena, dok su Plamer i Skiner dodali po 12 poena. Plamer je značajno poboljšala servis pritisak, dok je Larsson sa klupe dodao važnu energiju.

„Treći set smo počeli sporo, što je čest slučaj čak i kada vodimo 2-0 u meču,“ rekla je Plamer. „Izašli smo iz te prve rotacije i skupili niz poena uz velike blokove i servise. To je pokazatelj kako se možemo povezati i pobediti zajedno.“