Ženska fudbalska reprezentacija Kanade završila je olimpijske igre porazom iz penala od Nemačke

Kanadska fudbalska reprezentacija doživela je poraz od Nemačke u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu nakon izvođenja jedanaesteraca, završavajući svoj put na turniru uzburkan skandalom vezanim za špijuniranje dronovima. Golman An-Katrin Berger spasila je dva penala za Nemačku, a zatim je postigla i gol iz penala, vodeći svoj tim u polufinale nakon izjednačenog rezultata bez golova u produžecima.

Nemačka, koja je bila osvajač zlatne medalje na prethodnim Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, sada će se suočiti sa Sjedinjenim Američkim Državama u polufinalu. Sjedinjene Američke Države su prethodno savladale Nemačku rezultatom 4-1 tokom turnira.

Utakmica je bila puna uzbuđenja, sa Sidni Loman koja je imala priliku za gol za Nemačku u drugom produžetku, ali je njen udarac završio preko prečke. Adrijana Leon je stvorila dobru priliku za Kanadu u 71. minutu, ali je Berger bila na visini zadatka.

Kanada je uspela da se plasira u četvrtfinale uprkos oduzimanju šest bodova zbog kontroverze oko korišćenja drona za snimanje protivnika. Nakon što je savladala Kolumbiju rezultatom 1-0, Kanada je izborila mesto među osam najboljih timova, iako su im bodovi bili umanjeni.

Pre početka turnira, došlo je do incidenta kada je Novi Zeland prijavio prisustvo drona iznad treninga. To je dovelo do hapšenja analitičara kanadskog tima i zaplene opreme. Ovo je rezultiralo suspenzijom trenera i kaznom za fudbalera.

Očigledno je da je kontroverza oko špijuniranja dronovima imala značajan uticaj na tim, ali su se igrači trudili da ostanu fokusirani na terenu. Kapiten Džesi Fleming je, nažalost, povređena tokom meča i nije se vratila u drugom poluvremenu.

Nadamo se da će se ova situacija razrešiti na odgovarajući način kako bi se fokus vratio na sportska dešavanja na terenu.