Vaterpolisti Srbije posle velike borbe savladali Japan

Vaterpolisti Srbije savladali su selekciju Japana 16:15 u prvom meču na Olimpijskim igrama.

Srbija je upisala prvi trijumf na Olimpijskim igrama u Parizu. Posle velike i neizvesne borbe tim selektora Uroša Stevanovića je savladao Japan.

Reprezentacija Srbije je odlično otvorila meč protiv Japana, stigla je do prednosti od 2:0 i 4:2, a Japan nije odustajao od agresivne igre i držao je priključak. Primetne su bile oscilacije u igri Srbije, a na dva minuta pre kraja druge deonice „delfini“ su imali prendost od 7:6, međutim, Japanci su na odmor otišli sa prednošću od jednog gola 8:7.

Treća deonica je bila ključna u pobedi Srbije, jer su Stevanovićevi izabranici preokrenuli rezultat i veoma brzo stekli razliku od tri gola – 12:9. Japan nije odustajao, došao je na gol zaostatka.

Grčevita borba u poslednjoj deonici vođena je od prvog do poslednjeg minuta. Finiš utakmica je posebno bio zanimljiv, Srbija je uspela da se odmakne na 15:13, tri munuta pre kraja meča. Japan je potom izjednačio na 15:15, ali je Dušan Mandić stavio tačku na meč, sjajnim golom.

Japan je poznat po brzim prelazima. Ključni igrači Japana su Jusuke Inaba, plodan strelac i Taijo Vatanabe podjednako dobar u oba pravca. Japanski inovativan i brz stil igre predstavlja izazov čak najiskusnijim timovima. Demonstrirali su protiv Srbije odličnu igru u nekoliko navrata i bili na visini zadatka kada je reč o nadmetanju.

Mandić je predvodio Srbiju sa sedam golova, a po dva su dali Nikola Dedović, Viktor Rašović i Nikola Jakšić. Strahinja Rašović, Nemanja Vico i Radomir Drašović dali su po jedan gol.

Jusuke Inaba je sa šest golova bio najefikasniji u Japanu, a Keigo Okava je tri puta bio strelac.

Ranije u okviru grupe B Španija je pobedila Australiju rezultatom 9:5. Večeras igraju Francuska i Mađarska. Srbija će u drugom kolu, u utorak od 10.30, igrati protiv Australije. Plasman u četvrtfinale obezbediće četiri prvoplasirane ekipe.