Srbija posle velike drame u polufinalu Olimpijskih igara

Košarkaši Srbije pobedili su u „Bersiju“ posle produžetka Australiju 95:90 čime su se plasirali u polufinale olimpijskog turnira.

Neverovatna pobeda Srbije koja je zaostajala čak 24 poena na početku druge četvrtine.

Australija je bila odlična u prvoj četvrtini, Mils je postigao čak 14 poena, a Gidi 10, sve poene mahom su postigli prodorima, a Srbija je igrala izuzetno lošu odbranu u igri jedan na jedan.

Australija je bila izuzetna i u odbrani, u prvom poluvremenu, a pogotovo u uvodnoj četvrtini u potpunosti je neutralisala igru centarske linije reprezentacije Srbije.

Igrali su presing preko čitavog terena, a u pozicionom napadu Srbije branili su se box and one i diamond and one odbranom gde su imali četiri igrača oko reketa i jednog koji izlazi da vrši presing na primarnom prenosiocu lopte u selekciji Svetislava Pešića.

Kod Srbije je najefikasniji bio Nikola Jokić sa 21 poenom, uz 14 skokova i osam asistencija. Bogdan Bogdanović je dao 17 poena, Vasilije Micić 14, Marko Gudurić i Ognjen Dobrić po 11, a Aleksa Avramović 10.

Mils je predvodio Australiju sa 26 poena, Gidi je dao 22, a Džek Mekvej 13.