Lajović eliminisan u prvom kolu olimpijskog turnira

Teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu na Olimpijskim igrama od Nemca Maksimilijana Marterera sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6, 3:6.

Nemac Maksimilijan Marterer pobedio je Dušana Lajovića u prvom kolu olimpijskog turnira.

Srpski teniser je pružio veliki otpor 111. igraču na ATP listi, stigao je i do izjednačenja u setovima i bio nadomak preokreta.

Odlučujući deo meča počeo je veoma dobro i na kraju propustio priliku da dođe do druge runde takmičenja. Meč je trajao dva sata i 46 minuta. Marterer će u drugom kolu igrati protiv Kanađanina Feliksa Ože Alijasima.

Nemac je u prvom setu napravio brejk u četvrtom gemu što je bilo odlučujuće da Nemac dođe do prednosti. Lajović je potom imao šest brejk lopti, ali nijednu nije uspeo da iskoristi pa je Marterer osvojio prvi set.

U drugom setu teniseri su napravili po dva brejka. Marterer je u desetom gemu propustio meč loptu. Lajović je potom bio bolji u taj-brejku rezultatom 8:6.

Lajović je u trećem setu poveo 2:0, ali je Marterer napravio preokret i uz dva brejka i pet vezanih gemova došao do pobede.

Jedini srpski predstavnik na teniskom olimpijskom turniru biće Novak Đoković.