Košarkašice Srbije poražene od Španije, kao druge idu u četvrtfinale

Košarkašice Srbije poražene su od Španije rezultatom 70:62 u trećem kolu grupne faze olimpijskog turnira.

Srbija je prvim porazom u grupi ostala bez prvog mesta, ali je pokazala karakter i vratila se u meč koji je delovao izgubljeno.

Španija je čvršće ušla u duel koji je kontrolisala sve do nekoliko minuta pred kraj i zasluženo je stigla do povlašćene pozicije u četvrtfinalu.

Srpske igračice od samog starta nije služio šut, ali je dobra odbrana omogućila rezultatski priključak u prvom poluvremenu.

Španija je nakon nešto stegnutijeg početka uspela da nametne svoj ritam i vešto je kažnjavala sve greške u napadu Srbije kojoj je nedostajao raspoloženi pojedinac koji bi pokrenuo ekipu.

Bolju igru Špankinje su krunisle pred kraj prvog dela kada su i došle do osam poena prednosti, a prednjačila je Marija Konde.

Treća četvrtina je bila presudna, a u njoj je Španija došla i do 20 poena prednosti, što je prednost koju Srbija nije uspela da stigne. Srpske košarkašice više za od pet minuta igre u trećoj deonici nisu uspele da postignu koš, čime su podsetile na košmarni period iz prvog kola.

Izostala su dobra rešenja u napadu, a s obzirom na to da su i procenti šuta ostali niski, pravo je čudo kako je Srbija na kraju uspela da zakomplikuje završnicu. Pomogle su i Špankinje, koje su podigle nogu sa papučice za gas i dozvolile protivniku seriju od 14:2 pred sam kraj.

Nije međutim ostalo dovoljno vremena za preokret, te je Španija uspela da dođe do treće pobede u grupi i prvog mesta. Srbija jeste pokazala karakter, ali će morati da amplitude u igri svede na minimum kako bi imala čemu da se nada u četvrtfinalu.

Najefikasnija igračica na meču bila je Anderson sa 18 poena. Đorđević, Dugalić i Nogić su dodale po sedam poena.

Španiju je predvodila Konde sa 15 poena, dok je 10 ubacila Kasas.