Kineskinje Kuan Hongchan i Chen Iuki dominirale u kvalifikacijama za finale ženskog skakanja na 10 metara

Kineskinje Kuan Hongchan i Chen Iuki pokazale su izuzetnu formu u kvalifikacijama i polufinalu ženskog skakanja na 10 metara na Olimpijadi u Parizu, postavivši se kao glavni favoriti za osvajanje medalja.

Kuan je vodila u preliminarnim utakmicama sa 421,25 poena, dok je Chen zauzela drugo mesto sa 382,15 poena. Ovaj trend se nastavio i u polufinalu gde je Kuan ponovo bila prva sa 421,05 poena, dok je Chen poboljšala svoj rezultat na 403,05 poena. Obe takmičarke su jasno odvojene od ostatka konkurencije.

Kuan Hongchan, koja je branilac olimpijskog zlata sa tornja i trostruki svetski šampion, i Chen Iuki, srebrna medaljašica iz Tokija koja je već osvojila zlato na 10 metara sinhronizovano sa Kuan u Parizu, izgledaju kao neosvojivi favoriti za finale.

Kina se nada da će osvojiti sve medalje u svih osam ronilačkih događaja na ovim Igrama i trenutno je na putu da postigne ovaj cilj, nakon što su osvojili četiri zlata u sinhronizovanim skakanjima u prvoj nedelji takmičenja.

Na drugoj strani, nijedan američki ronilac nije uspeo da se plasira u finale. Dilejni Šnel, petoplasirana na prethodnim Igrama, eliminisana je u polufinalu, dok je Darin Wright ispao u preliminarnim utakmicama.