Francuska u finalu Olimpijskih igara posle dramatične pobede nad Egiptom

Žan-Filip Mateta postigao je dva gola, uključujući odlučujući u produžecima, kako bi Francuska pobedila Egipat sa 3-1 i plasirala se u finale muškog fudbalskog turnira na Olimpijadi u Parizu. Meč je bio izuzetno napet, sa domaćinom koji je morao da se vrati iz zaostatka nakon što je Egipat poveo golom Mahmuda Sabra u 62. minutu.

Francuska je u regularnom delu utakmice imala nekoliko promašenih prilika, pogodivši okvir gola tri puta pre nego što je Mateta izjednačio u 83. minutu i odveo utakmicu u produžetke. U produžecima, Mateta je ponovo bio ključan, postigavši gol u 99. minutu nakon što je Egipćanin Omar Fajed isključen zbog drugog žutog kartona. Mihael Oliz je zatim postavio konačnih 3-1 u 108. minutu.

Finale će se igrati u petak na Parku prinčeva, gde će Francuska tražiti svoju prvu zlatnu medalju u fudbalu u Evropi za 32 godine, suprotstavljajući se Španiji.