Argentina i Egipat osigurali četvrtfinala Olimpijskog turnira u fudbalu

Argentina se plasirala u četvrtfinale Olimpijskog turnira u fudbalu za muškarce nakon impresivne pobede od 2:0 nad Ukrajinom u utorak. Tijago Almada postigao je sjajan solo gol u drugom poluvremenu u Lionu, dok je Klaudio Ečeveri potvrdio pobedu u 91. minutu.

Almadin gol, postignut izvan 25 jardi, bio je ključan za Argentinu, koja je prethodno doživela šokantan poraz od Maroka na početku turnira. Ečeverijev gol je dodatno osigurao plasman Argentine u nokaut fazu.

U drugom delu turnira, Maroko je pobedio Irak sa 3-0 u Nici i zauzeo prvo mesto u Grupi B. Maroko i Argentina su imali identičan broj bodova, ali je Maroko prednost stekao zahvaljujući pobedi od 2-1 nad Argentinom ranije u takmičenju.

Egipat je takođe obezbedio mesto u četvrtfinalu pobedivši Španiju sa 2-1 u utorak. Ibrahim Adel je bio ključni igrač za Egipat, postigavši oba gola za svoju ekipu. Španija, koja je već obezbedila mesto u nokaut fazi, nije uspela da se izbori za prvo mesto u Grupi C.

U drugom meču u Grupi C, Dominikanska Republika je odigrala nerešeno 1-1 sa Uzbekistanom, ali to nije bilo dovoljno da se plasira u narednu rundu.

Četvrtfinalni mečevi će biti određeni nakon završetka utakmica u sredu. Prve dve ekipe iz svake od četiri grupe napreduju u nokaut fazu.