SAD osvajaju zlato u muškoj košarci i ženskom fudbalu, dodaju 3 zlata u atletici

Sjedinjene Američke Države postigle su izvanredan uspeh na Olimpijadi u Parizu 2024, osvojivši zlato u muškoj košarci, ženskom fudbalu i atletici, dok su se u subotu večer veselili još tri zlatne medalje u trci na stazi.

Muška Košarka: Stiven Kari je predvodio tim SAD do pobede nad Francuskom rezultatom 98-87 u finalu, postigavši 24 poena i osvajajući svoju petu uzastopnu zlatnu medalju. Kevin Durant je dodao 15 poena, dok je Lebron Džejms imao 14. Francuska je još jednom završila kao drugoplasirana, bez zlatne medalje u košarci.

Ženski Fudbal: Američka fudbalska reprezentacija pobedila je Brazil sa 1-0 golom Melori Svonson u drugom poluvremenu, osvajajući svoju petu olimpijsku zlatnu medalju i prvu od 2012. godine. Golman Alisa Naeher je obezbedila pobedu sa ključnom odbranom u nadoknadi vremena.

Atletika: U atletici, SAD su osvojile značajne medalje na stazi. Sidni Meklaflin-Levron i Gabi Tomas predvodili su američke žene do pobede u štafeti 4×400 metara, dok je Masai Rasel osvojio zlato u trci na 100 metara s preponama. Rai Benjamin je postavio olimpijski rekord u trci na 400 metara s preponama.

Boks: Bokserka Lin Ju-ting sa Tajvana osvojila je zlatnu medalju u ženskoj pero kategoriji, pobedivši Juliju Šeremetu iz Poljske. Imane Khelif iz Alžira je takođe ostvarila značajan uspeh, osvajajući prvu žensku boksersku medalju za Alžir.

Golf: Lidija Ko iz Koreje je osvojila zlato u golfu, nakon što je izgradila prednost od pet udaraca i izdržala do kraja, postavši jedna od najvažnijih zvezda u LPGA Hall of Fame.

Skakanje u Vodu: Cao Juan iz Kine odbranio je titulu u muškoj platformi na 10 metara, doprinoseći Kineskoj dominaciji u skakanju u vodu, gde su osvojili svih osam zlata na Igrama u Parizu.

Ova ogromna noć na Olimpijadi u Parizu 2024. označila je veliku pobedu za SAD i njihove sportiste, koji su pokazali izuzetne performanse u različitim sportskim disciplinama.