Radio posmatranja visoke osetljivosti otkrila su oblak magnetizovane plazme u jatu galaksije Hidra. Čudna lokacija i oblik ove plazme prkose svim konvencionalnim objašnjenjima. Nazvana Leteća lisica na osnovu svoje siluete, ova plazma će ostati misterija sve dok dodatna zapažanja ne daju više uvida.
Tim koji je predvodio Kohei Kurahara iz Nacionalne astronomske opservatorije Japana analizirao je zapažanja sa džinovskog radio-teleskopa metretalasnog (GMRT) usmerena na jato galaksije Hidra, udaljeno više od 100 miliona svetlosnih godina u pravcu sazvežđa Hidra.
Primenjujući nedavne tehnike analize na arhivu podataka GMRT (Giant Metrevave Radio Telescope), tim je uspeo da otkrije oblak magnetizovane plazme u obliku leteće lisice, o čemu nikada ranije nije izveštavano. Tim je objavio svoje otkriće u publikacijama Japanskog astronomskog društva.
Radio/optičke/IR/rendgenske slike nisu uspele da pronađu galaksiju domaćina u centru Leteće lisice. Ovo u kombinaciji sa njegovim izduženim oblikom, ostavilo je astronome da se češu po glavi; Leteća lisica ne odgovara modelu za nijednu poznatu klasu objekata.
Očekuje se da će novi objekti za posmatranje, kao što je kvadratni kilometarski niz koji je trenutno u izgradnji, proučavati Leteću lisicu i pružiti novi uvid u prirodu i istoriju ovog neobičnog objekta.