Od kada je NASA-in svemirski brod Lusi prvi put snimio asteroid Dinkineš 3. septembra 2023. godine, Lusi je prešla preko 54 miliona km i sada je 7,6 miliona km udaljena od malog asteroida. Međutim, dok Dinkineš nastavlja svoju orbitu oko Sunca, Lusi ima još skoro 25 miliona km da putuje do susreta sa asteroidom 1. novembra.
Tokom prošlog meseca, tim svemirske letelice je video kako se ciljni asteroid generalno svetli dok mu se Lusi približava, a takođe je video suptilnu varijaciju osvetljenja u skladu sa prethodno uočenim periodom rotacije od 52,7 sati. Od kada je Lusi prvi put posmatrala asteroid 3. septembra, tim je koristio slike koje je prikupila kamera visoke rezolucije letelice, L’LORRI, da usavrši svoje znanje o relativnim pozicijama letelice i asteroida, optički navigirajući Lusi ka susretu.
Koristeći ove informacije, letelica je 29. septembra izvela mali manevar korekcije putanje, menjajući brzinu letelice za samo 6 cm/s. Predviđa se da će ovaj gurnuti letelicu poslati na putanju koja će proći unutar 425 km od asteroida. Krajem oktobra tim će imati još jednu priliku da prilagodi putanju ako bude potrebno.
6. oktobra, svemirska letelica je prošla iza Sunca gledano sa Zemlje, započevši planirano zamračenje komunikacija. Svemirska letelica je nastavila da snima asteroid i vratiće ove slike na Zemlju kada se komunikacija nastavi nakon završetka perioda solarne konjukcije sredinom oktobra.
Lusijev glavni istraživač, Hal Levison, nalazi se u Boulderu u Koloradu, ogranku Southvest Research Institute, sa sedištem u San Antoniju, Teksas. NASA-in centar za svemirske letove Godard u Grinbeltu, Merilend, pruža sveukupno upravljanje misijom, sistemski inženjering i sigurnost i osiguranje misije. Lockheed Martin Space u Littletonu, Colorado, napravio je svemirski brod.
Lusi je 13. misija u NASA-inom programu Discoveri. NASA-in centar za svemirske letove Marshall u Hantsvilu, Alabama, upravlja programom Discoveri za Direkciju za naučne misije u sedištu NASA-e u Vašingtonu.