Studija, objavljena u PNAS Nekus-u, opisuje tkaninu koja se može modulirati između dva različita stanja kako bi se stabilizovao gubitak toplote radijacije i omogućio korisniku da bude udobno na različitim temperaturama.
Po-Chun Hsu, Jie Iin i kolege dizajnirali su tkaninu napravljenu od slojevite polučvrste elektrohemijske ćelije raspoređene na najlonu isečenom u kirigami uzorku kako bi se omogućilo da se rastegne i kreće sa telom korisnika. Moderna odeća se pravi od različitih izolacionih ili prozračnih tkanina, ali svaka tkanina nudi samo jedan termički režim, određen emisivnošću tkanine: stopom kojom emituje toplotnu energiju.
Aktivni materijal u tkanini može se električnim putem prebaciti između dva stanja – transmisivnog dielektričnog stanja i metalnog stanja sa gubicima – svako sa različitom emisivnošću. Tkanina na taj način može održavati udobnost korisnika prilagođavajući koliko se toplota tela zadržava, a koliko se zrači. Korisnik bi osetio istu temperaturu kože bilo da je spoljna temperatura 22,0°C (71,6°F) ili 17,1°C (62,8°F). Autori ovu tkaninu nazivaju „uređajem za nošenje sa promenljivom emitacijom“ ili VeaVE i konfigurisali su je da se kontroliše pomoću aplikacije za pametne telefone.
Neke aktivne termoregulacione tkanine koriste tehnologije kao što su električno grejanje ili recirkulacija vode, ali su energetski intenzivne. Jedina energija koja je potrebna sistemu VeaVE je mala količina energije potrebna za promenu stanja tkanine. Autori procenjuju da se tkanina može promeniti oko 1.000 puta sa energijom uskladištenom u tipičnoj bateriji pametnog telefona.