US Open 2024: Novak Đoković želi rekordnu 25. grend slem titulu nakon što je osvojio olimpijsko zlato

Novak Đoković je postigao značajne uspehe u tenisu, uključujući osvajanje rekordnih 24 Grend slem titula za muškarce i ukupno 99 titula. Međutim, uprkos postignućima kao što su zlatna olimpijska medalja, Đoković ne pokazuje zadovoljstvo već nastavlja da teži novim ciljevima. Na US Openu, on ima priliku da osvoji 25. Grend slem titulu, što nijedan drugi igrač u tenisu nije postigao. Takođe, kao branilac titule, Đoković ima šansu da postane prvi muškarac koji osvaja najmanje dve uzastopne titule na ovom turniru od vremena kada je to učinio Rodžer Federer.

Đoković ističe da i dalje gaji takmičarski duh i da želi da nastavi da pravi istoriju i uživa u teniskim turnirima. Njegova posvećenost i želja za uspehom su upravo ono što ga je dovelo do dostignuća koja su oborila mnoge rekorde. Igrači poput mladog Karlosa Alkaraza prepoznaju Đokovićevu konstantnu evoluciju i pristup igri koji ga čine izuzetnim u svetu tenisa.

Nakon osvajanja zlatne medalje na Olimpijskim igrama, Đoković nije usporio tempom već nastavlja da se takmiči na visokom nivou. Iako nije osvojio Grend slem titulu ove godine, njegova motivacija ostaje visoka i fokusiran je na osvajanje još jednog trofeja na US Openu. Đoković je svestan značaja Grend slemova u tenisu i ističe da su oni stubovi ovog sporta.