Sedam radnika organizacije Svetska kuhinja (World Kitchen), među kojima su bili trojica Britanaca, Australijanac, Poljak i Amerikanac-Kanađanin, zajedno sa palestinskim vozačem, izgubili su život u napadu izraelskog drona, što je izazvalo ogorčenje i zahtjeve za detaljnu istragu međunarodnih humanitarnih organizacija.
Hoze Andres, šef Svetske centralne kuhinje, nazvao je rat koji Izrael vodi protiv Gaze „ratom protiv samog čovečanstva“ i istakao da je bombardovanje tima Vorld Kitchen-a neoprostivo. Kritikovao je istragu izraelske vojske o incidentu i zahtijevao temeljniju istragu, ističući da je to potrebno ne samo za njegovu organizaciju, već za sve međunarodne humanitarne organizacije koje su bile na meti vojnih akcija ili su izgubile članove.
Sedmoro humanitarnih radnika poginulo je od projektila ispaljenog iz izraelskog drona dok su bili na misiji u Gazi nakon što su nadgledali istovar humanitarne pomoći. Izraelska vojska priznala je da je došlo do ozbiljnog kvara i greške u procesu identifikacije mete, što je rezultiralo bombardovanjem tima Svetske kuhinje.
Reakcije na ovaj incident su bile oštre kako domaće tako i međunarodne. Australijski premijer Entoni Albanez izjavio je da Izrael tek treba da pruži zadovoljavajuće objašnjenje za ubistvo humanitarnih radnika u Gazi, dok je Sjedinjenim Državama sugerisano da iskoriste svoj uticaj da primoraju Izrael na prestanak ovakvih akcija.
Otac kanadsko-američkog humanitarnog radnika Džejkoba Flikingera izrazio je očaj zbog gubitka svog sina i pozvao na zaustavljanje izraelskih napada u Gazi, ističući da bi intervencija Sjedinjenih Država mogla spriječiti daljnje tragedije.