U uskim pukotinama između prepunih šatora koji gotovo svakog inča zauzimaju grad Rafah na jugu Gaze, Palestinci se drže života usred žestokog sukoba sa Izraelom.
Bosonogi dečak nosi lonac na glavi dok se smeje, dok pokušava da vuče limenku punu vode gotovo njegove veličine. Muškarci sede za polupraznim stolovima i prodaju konzerve, dok sa svakog reda visi tapiserija od veša.
Svet trenutno obraća pažnju na Rafah, nekada uspavani grad duž egipatske granice, koji je verovatno sledeći fokus Izraela u borbi protiv Hamasa.
Rafah se poslednjih nedelja proširio, sa stotinama hiljada raseljenih Palestinaca koji su se rasporedili po gradu u šatorima ili privremenim smeštajima kod prijatelja ili rođaka. Procenjuje se da 1,5 miliona ljudi, više od polovine stanovništva Gaze, nema gde da pobegne pred ofanzivom koja je devastirala velike delove urbane strukture na ostalim delovima teritorije.
Zvaničnici UN upozoravaju da bi napad na Rafah bio katastrofalan, sa više od 600.000 dece koja bi bila izložena napadu. Pomeranje grada i okoline takođe bi moglo da dovede do kolapsa sistema humanitarne pomoći koji se bori da održi stanovništvo Gaze.
Izrael tvrdi da mora zauzeti Rafah kako bi osigurao uništenje Hamasa i oslobodio taoce koje drže militanti.
Hrana je oskudna, kao i u celom Pojasu Gaze. Mnoštvo ljudi se okuplja oko pekare u nadi da će dobiti nekoliko pita kako bi prehranili svoje porodice. Drugi peku hleb u improvizovanim pećima od blata sa brašnom koje mogu naći.
Ulice bez šatora prepune su gomile Palestinaca koji žure da izdržavaju svoje porodice. Dok se rat, koji je sada u petom mesecu, nastavlja, deca se i dalje smeju i igraju na improvizovanom panoramskom točku, okrećući se u krug dok se svet oko njih nastavlja da se kotrlja.