U nedelju je došlo do novih sukoba u Gazi i Libanu, gde su izraelske snage otvorile vatru na Palestince i demonstrante, što je dovelo do novih žrtava. Izraelske snage su u Gazi ubile najmanje dvoje i ranile devet ljudi, dok su u Libanu poginule najmanje 22 osobe i više od 120 je povređeno u sukobima sa izraelskim trupama.
Izrael je optužio Hamas za kršenje prekida vatre, dok Hamas tvrdi da Izrael nije ispunio uslove za povratak Palestinaca u domove na severu Gaze. U isto vreme, američki predsednik Donald Trump sugerisao je da su mnogi Palestinci napustili Gazu, što su brzo odbili Egipat i Jordan, izražavajući strah od trajne dislociranosti.
Izrael i Hamas su postigli dogovor o prekidu vatre, koji ima za cilj okončanje 15-mesečnog rata. Prekid vatre obuhvata oslobađanje talaca u zamenu za palestinske zatvorenike, dok su pregovori o daljoj fazi primirja još u toku.