U stambenom naselju Hamad održana je ceremonija venčanja u okviru humanitarne operacije UAE. Ova manifestacija, pod nazivom „Thawb al-Farah“, okupila je porodice i zajednicu. Organizatori su odabrali parove putem lutrije, a kampanja je započela 5. novembra 2023. godine.
Ceremonija je održana u ruševinama uništenih zgrada, što je dodatno naglasilo simboliku otpornosti. Pozornica za venčanje, nazvana „Thawb al-Farah“ ili haljina radosti, predstavljala je nadu i težnju za životom uprkos teškim okolnostima.
Palestinske zastave, cveće i tradicionalne pesme ispunile su prostor dok su se okupljali porodice i lideri zajednice. Mladenci su hodali u povorci, a atmosfera je bila ispunjena radošću i podrškom.
Organizatori su istakli da su parovi odabrani putem lutrije koja je uključivala 2.651 prijavu iz cele enklave. Ova humanitarna inicijativa deo je šireg projekta „Gallant Knight 3“.
Kampanja je započela 5. novembra 2023. godine, pod vođstvom predsednika UAE Mohameda bin Zajeda. Cilj je bio dostava hrane i medicinske pomoći najteže pogođenim područjima Gaze.
