Vertongen poslao Francusku u četvrtfinale Evra

Selekcija Francuske plasirala se u četvrtinu finala Evropskog prvenstva, pošto je savladala Belgiju u Diseldorfu sa 1:0.

Završena je jedna od najlošijih utakmica na Evru ove godine, ponovo su akteri bili Francuzi i Belgijanci. Mnogo talenata na terenu i jako loš fudbal.

Veliki broj šuteva Francuske, a malo dobrih prilika i malo šuteva Belgije, ali dve dobre šanse viđene su za 94 minuta antifudbala. Najbolji strelac „trikolora“ na šampionatu, autogol, ponovo je odlučio meč.

Antifudbal u većem delu utakmice igrale su dve selekcije sa velikim potencijalima.

Francuska je pritisla selekciju Belgije u prvih desetak minuta, ali je onda usledio period u kojem je tim Domenika Tedeska kontrolisao situaciju na terenu.

Belgijanci su nekoliko puta u nizu uspeli da probiju unutar šesnaesterca Majka Menjana, ali nisu mogli da zaprete. Za to vreme, Francuzi su napravili čak tri kartona.

Trikolori su ponovo stali na loptu u finišu prvog poluvremena kada su nekoliko puta šutirali preko gola Kastelsa.

Drugo poluvreme nije donelo promenu i boljitak u igri.

Francuzi su kružili oko šesnaesterca rivala, ali nisu mogli do gola, svi upućeni šutevi ponovo su završili na tribinama.

Belgijanci su za to vreme napravili dve dobre prilike, uputili dva šuta u gol Manjana, ali je on bio siguran.

Kada su svi videli produžetke, u 85. minutu Kolo Muani je posle jednog okreta u šesnaestercu šutirao ka golu Kastelsa, lopta je bila slaba, ali je Vertongen natrčao na nju skrenuo joj pravac poslavši je u svoj gol.

Francuska je tako drugi put na turniru trijumfovala zahvaljujući autogolu.

U nastavku meča nije bilo prilike za promenu rezultata.