Španiji savladala reprezentaciju Hrvatske, rutinska pobeda „crvene furije“

Fudbaleri Španije savladali su Hrvatsku rezultatom 3:0 u prvom meču grupe B Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Španija je odličnom realizacijom u prvom poluvremenu ostavila Hrvatsku bez šanse da nastavak učini interesantnijim, te će izabranici Zlatka Dalića morati da se uzdaju u dobre rezultate protiv Italije i Albanije u nastavku takmičenja.

U prvih pola sata meča viđena su samo dva udarca ka golu. Ekipe su bile veoma oprezne, dobro postavljene i maksimalno koncentrisane u odbrani, te su veća uzbuđenja izostala.

Pitanje je da li bi gola i bilo u prvih 45 minuta da Rodri nije iskoristio grešku veznog reda i loše postavljanje štopera Hrvatske i maestralnim dodavanjem proigrao Moratu, koji je rutinski savladao Livakovića i postigao svoj sedmi gol na Evropskim prvenstvima.

Imali su Hrvati nakon toga priliku preko Kovačića, ali umesto izjednačenja, primili su gol iz sledećeg napada.

Ruiz je na ivici šesnaesterca odličnim driblinzima izbacio iz igre dva čuvara, nakon čega je vrlo preciznim udarcem udvostručio vođstvo Španije.

Imali su i nakon toga Hrvati dve šanse da se vrate u susret, ali su ih promašili i praktično se već tada oprostili od pozitivnog rezultata.

U drugom minutu nadoknade Karvahal je odlično izbegao ofsjad zamku i nakon centaršuta Jamala doneo svojoj reprezentaciji nedostižnu prednost.

Na početku drugog poluvremena je Hrvatska pokušala da se brzim golom vrati, ali ih je realizacija ponovo izdala. Španci su na drugoj strani propustili priliku da povećaju vođstvo, nakon čega je meč ušao u mirniju fazu.

Greška Simona i penal nad Petkovićem u 78. minutu koji je skrivio Rodri, dobivši tom prilikom jedini žuti karton na utakmici, razbudili su nakratko uspavane navijače. Petković je preuzeo odgovornost i promašio najbolju priliku za svoj tim, nakon čega je iz odbitka i asistencije Perišića bio precizan, ali se nalazio u ofsajdu.

Do kraja nije bilo novih prilika za Hrvatsku, te je Španija bez većih problema privela utakmicu kraju i opravdala ulogu favorita za osvajanje prvog mesta u grupi.