Rumunija ubedljiva protiv Ukrajine

Fudbaleri Rumunije savladali su u „Minhen areni“ ubedljivo Ukrajinu 3:0 u prvoj utakmici grupe E na Evru.

Ekipa koju predvodi Edvard Jordanesku upisala je tek drugu pobedu na evropskim šampionatima iz sedamnaest odigranih duela.

Rumunija je prepustila Ukrajini terensku inicijativu, posed lopte i veliki broj dodavanja, ali je radila ono što najbolje zna – branila se i čekala grešku rivala.

Disciplinovanom igrom, dobro je sinhronizovala linije i nije dozvolila završni pas Ukrajincima kojim bi došli u gol šansu.

Prva veća greška koju su napravili fudbaleri Sergeja Rebrova skupo je kažnjena. Neopreznost Mikolenka i Lunjina rezultirala je golom u mreži golmana Reala.

Defanzivac je spustio loptu kasno do Lunjina koji ju je loše ispucao pa je kažnjen najlepšim golom od otvaranja šampionata. Precizan je bio Stanču koji je iz prve sa dvadesetak metara loptu poslao u rašlje.

Do poluvremena, Rumunija je mogla još dva puta do gola. Jednom je pretio desno krilo Denis Man a drugi put je to ponovo bio Stanču koji je pogodio prečku iz kornera.

Po početku drugih 45 minuta inicijativa Rumunije je bila nastavljena. Sve linije su izašle visoko pokušavši da pritisnu reprezentaciju Ukrajine.

Već u 53. minutu Razvan Marin postigao je novi gol sa distance. Natrčao je na loptu koju je posle slaloma izgubio Denis Man.

Iz punog trka, šutirao je u donji ugao gola, a Lunjinu je lopta prošla ispod ruku. Golman Reala ponovo je glavni krivac.