Luka Jović sačuvao nadu Srbiji da može do eliminacione faze

Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno sa Slovenijom – 1:1 u u drugoj utakmici grupe C na Evropskom prvenstvu. Luka Jović je maestralnim golom u finišu duela sačuvao nadu „orlovima“ da mogu do eliminacione faze na turniru.

Luka Jović je jednim skokom, udarcem i golom doneo radost Srbiji, a pritom je sačuvao nadu reprezentaciji da može do eliminacione runde na prvenstvu Evrope.

Sve je stalo u trenutku kada je napadač Srbije postigao gol… Iako igra nije bila na visokom nivou, meč je okončan kako je i počeo – s nadom da nacionalni tim može do nokaut runde.

Tokom celog meča igra je bila dinamična, timovi su bili željni trijumfa, otvoreni, ali bez rizika. Srbija je dobro otvorila meč, a Slovenija je preuzela inicijativu i tokom prvog poluvremena bila blizu vođstva, međutim pomalo srećne okolnosti uticale su na to da je mreža „orlova“ ostala netaknuta. Pored toga, golman Predrag Rajković je unosio stabilnost timu odbranama i sjajnim intervencijama.

Intenzivno prvo poluvreme utakmice okončano je bez gola. Timi Elšnik je pogodio stativu u 36. minutu, a nekoliko napada kasnije Aleksandar Mitrović je bio nadomak gola, ali je ostao kratak za nekoliko centimetara.

Na početku drugog poluvremena Srbija je bila bolji rival, napadala je i bila nadomak gola, nizala je prilike, ali ih nije realizovala. Slovenija je bila koncentrisana i kompaktno se branila, ceo tim se sinhronizovano kretao i gurao napadače Srbije daleko od gola.