Istorijski bod za Gruziju, Češka u boljoj poziciji pred poslednje kolo

Fudbaleri Gruzije i Češke remizirali su rezultatom 1:1 u meču druge runde grupe F Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Češka je bila bolji rival tokom većeg dela utakmice, ali je Gruzija na kraju bila ta koja je mogla da osvoji tri boda.

Orijentisao se na kontre Vili Sanjol i malo više smirenosti Lobdžanidzea je koštalo Gruziju pobede.

Česi su od samog starta dominirali i propustili veliki broj prilika u prvom delu koji je obeležio golman Gruzije Mamardašvili.

Gruzija nije imala niti jednu priliku sve do četvrtog minuta nadoknade prvog poluvremena, ali je nakon jednog prekida u završnici prvog dela uspela da dođe do vođstva.

Hranač je nesmotreno igrao rukom i poklonio penal Gruziji, a Mikautadze je svojim drugim golom na turniru doveo svoju ekipu u vođstvo.

U drugom poluvremenu se situacija na terenu nije prterano menjala, ali su gruzijske kontre postale sve opasnije. Imali su priliku Gruzini u 57. minutu da udvostruče vođstvo, ali nisu najbolje rešili jedan u nizu kontranapada, što su Česi samo dva minuta kasnije kaznili.

Šik je odbitak od stative nakon udarca Lingra glavom posle kornera lako sproveo u mrežu i izjednačio rezultat.

Do kraja su Česi nastavili da prete, stvorivši još nekoliko prilika, ali nisu uspeli da još jednom savladaju raspoloženog Mamardašvilija.

Na kraju je rezervista Lobdžanidze imao priliku da u poslednjoj sekundi donese pobedu svojoj ekipi, ali je šutirao preko gola iz veoma izgledne situacije posle kontre.

Gruzija je osvojila svoj prvi bod na velikim takmičenjima, ali će Češka sa većim optimizmom dočekati poslednje kolo, s obzirom na to da se sastaju sa Turskom, dok će ekipa Vilija Sanjola na megdan Portugaliji.