Goleada u Berlinu i pobeda Austrije vredna prvog mesta u grupi D

Fudbaleri Austrije pobedili su u Berlinu Holandiju rezultatom 3:2 u utakmici trećeg kola grupe D Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Austrija je, kako god to zvučalo, definitivno reprezentacija koja pripada samom vrhu evropskog fudbala. Može li iko da porekne ovu tvrdnju nakon što je četa Ralfa Ragnika izborila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva kao lider na tabeli grupe D, ispred Francuske, Holandije i Poljske.

Možda bi nakon čuvenog filmskog u Berlinu mogao da se ustanovi i festival golova, pošto su baš tome prisustvovali navijači Austrije i Holandije na Olimpijskom stadionu u prestonici Nemačke. Austrijanci su postigli jedan više i zabeležili drugu pobedu na Evropskom prvenstvu, vrednu prvog mesta u grupi.

Potpuno zasluženo, pošto se Austrija od samog početka nametnula kao odlučnija i ofanzivnija ekipa. Konstantno je lopta u prvih deset minuta bila u nogama Austrijanaca, bili su opasni i poveli već u šestom minutu, kada se pritisak isplatio.

Pras je ostao potpuno sam i zaboravljen na levom boku, centrirao je po zemlji, a Malen pokušao da interveniše, ali je loptu skrenuo u svoju mrežu za još jedan autogol u Nemačkoj. Jako loše su se branili Holanđani. Desni bek Gertrujda je previše ušao u sredinu i potpuno zaboravio na Prasa, a Malen je bez ikakve potrebe panično reagovao.

Jalovi su i tromi bili fudbaleri Holandije u prvom poluvremenu, kao da im je sve vreme u mislima bila činjenica da ih poraz gotovo sigurno neće koštati plasmana u nokaut fazu Evra. Ipak, mogli su da izjednače vrlo brzo – već u 14. minutu. Rejnders je dobio sa boka odličnu loptu od Gakpa, ali se nije namestio i traljavo je šutirao iz srca šesnaesterca.

Samo devet minuta kasnije imali su Holanđani još jednu kolosalnu priliku. Rejnders je fantastično „spojio“ Malena sa golom, izbacivši kompletnu odbranu Austrije. Mogao je fudbaler Borusije iz Dortmunda da bira kako će da završi napad, ali je jako loše šutirao i propustio priliku da se iskupi za autogol.