Englezi u polufinalu Evropskog prvenstva

Fudbaleri Engleske su se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj, pošto su nakon rezultata 1:1 i boljeg izvođenja jedanaesteraca (5:3) pobedili Švajcarsku u Diseldorfu.

Od prvog minuta četvrtfinalnog duela Engleske i Švajcarske delovalo je da su navijači na „Diseldorfskoj areni“ osuđeni na dugo veče koje će se završiti izvođenjem jedanaesteraca. I zaista, nakon 120 minuta prilično nezanimljivog fudbala na semaforu je pisalo 1:1, pa je traljav šut Manuela Akanđija u prvoj seriji, koji je Pikford lako zaustavio, odlučio da će Engleska u polufinale Evropskog prvenstva.

Provukli su se Englezi nakon još jedne neubedljive partije u Nemačkoj, ali neće mnogo mariti za utisak i statistiku u kojoj piše da su prvi šut u okvir Zomerovog gola uputili u 80. minutu utakmice.