„Krivična prijava je odbačena jer u radnjama prijavljenih policijskih službenika nema elemenata krivičnog dela Zloupotreba službenog položaja, niti ma kog drugog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti“, navodi Više javno tužilaštvo.
Naime, podnosilac je u krivičnoj prijavi tvrdio da je Ranisavljević doneo nezakonito i neustavno rešenje 13. septembra, kada je rešavajući po prijavi za održavanje skupa i šetnje 17. septembra, organizatora skupa Gorana Miletića, direktora organizacije Civil Rights Defenders, odlučio da se “ne dozvoljavaju prijavljene šetnje”.
Za Bojovića je tvrdio da je doneo nezakonito i neustavno rešenje 14. septembra, odlučujući po žalbi na prvostepeno rešenje sa namerom da građanima koji planiraju da se okupe povredi pravo na slobodu kretanja i slobodu okupljanja zajemčene članom 54 Ustava Srbije.
„Nakon razmatranja krivične prijave i priloga, Više javno tužilatvo u Beogradu je donelo gore pomenutu odluku, pošto je utvrdilo da prijavljeni nisu prekoračili svoja ovlašćenja, jer su preduzimali radnje za koje su ovlašćeni, kao i da su odluke doneli u skladu sa zakonskom procedurom i u propisanim rokovima“, navodi se u obrazloženju.
U donetim rešenjima, dodaje se, prijavljeni su naveli razloge za svoje odluke i obrazložili ih, a ta objašnjanja su jasna i na zakonu zasnovana.
„Takođe je nesumnjivo da prijavljeni nisu postupali u nameri da donošenjem takvih odluka ostvare sopstveni interes ili interes trećeg lica ili na štetu nekog lica, već su svoja ovlašćenja koristili radi ciljeva službe, a radi obezbeđenja jednake zaštite i bezbednosti svih građana i imovine na teritoriji na kojoj je najavljeno okupljanje“, navodi Više javno tužilaštvo.