U Guči došlo do curenja amonijaka, MUP izdao hitno upozorenje građanima

U Guči došlo do curenja amonijaka, MUP izdao hitno upozorenje građanima

U noći između subote i nedelje, u 00.50 sati, u Guči je došlo do curenja amonijaka iz hladnjače, zbog čega je Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo upozorenje za građane, koje je prosleđeno i SMS porukom.

Prema zvaničnim informacijama, došlo je do curenja amonijaka iz hladnjače koja se nalazi u Prvomajskoj ulici na broju 9, a sve dežurne ekipe, uključujući vatrogasce-spasioce i specijalizovane timove za delovanje u ovakvim situacijama, odmah su upućene na teren kako bi locirale i zaustavile curenje, i osigurale bezbednost meštana u okolnom području.

Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je hitno obaveštenje za javnost, a građanima koji žive u blizini mesta incidenta savetuje se da prate uputstva nadležnih organa, ostanu u svojim domovima i zatvore prozore ukoliko osete specifičan, oštar miris ovog gasa, da stave mokre krpe na nos i usta i zaštite disajne organe.