Ministarstvo pravde: Pisma od privremenih institucija u Prištini nisu dostavljena preko nas

Ministarstvo pravde: Pisma od privremenih institucija u Prištini nisu dostavljena preko nas

Ministarstvo pravde Republike Srbije saopštilo je da pisma koja su od Privremenih institucija samouprave u Prištini stizala građanima na kućne adrese, a u vezi navodnih krivičnih postupaka, nisu dostavljena preko Ministarstva pravde niti je ono na bilo koji način učestvovalo u tome.

„Povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa ovim incidentima je ne samo neistinito, već i krajnje zlonamerno i vrši se sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja građana u institucije Republike Srbije“, naglašava se u saopštenju.

Ističe se da građani nisu u obavezi da se prema takvim pismima odnose kao prema validnim aktima i da se u svakom trenutku mogu obratiti nadležnim državnim organima za dodatne informacije i dodatna uputstva.

Navodi se takođe da građani nemaju nikakav razlog za brigu jer institucije Republike Srbije nisu niti će učestvovati u dostavi pisama koja su plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa.

„Grubo kršenje prava od strane ekstremista iz privremenih institucija u Prištini samo vodi destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju osnovnih ljudskih prava Srba“, naglašava se u saopštenju Ministarstva pravde.

Na društveniom mrežama i u nekim medijima prethodnih dana je objavljeno da su pojedini građani u centralnoj Srbiji dobili poziv od tužilaštva privremenih institucija u Prištini da se jave u tamošnji sud jer su osumnjičeni za navodne ratne zločine na KiM.