Tehnički razgovori između Irana i SAD o mehanizmima za sprovođenje njihovog memoranduma o razumevanju i formiranju srodnih tehničkih radnih grupa počinju danas Švajcarskoj, objavila je agencija ISNA.
Iransku delegaciju predvodi zamenik ministra spoljnih poslova Kazem Garibabadi, a u njoj su politički, ekonomski i pravni stručnjaci.
Razgovorima prisustvuju i predstavnici zemalja posrednika Pakistana i Katara, dok se glavni iranski pregovarački tim, na čelu sa Mohamedom Bakerom Kalibafom, vratio u Teheran.
Memorandum iz Islamabada je okvirni dogovor kojim se predviđa prekid sukoba između SAD i Irana, ograničenje i nadzor iranskog nuklearnog programa, postepeno ukidanje sankcija, ekonomska pomoć Iranu i pregovori o konačnom mirovnom sporazumu u roku od 60 dana.
