Brnabić: Vučić bio u pravu, blokade samo izgovor, jedina tema dolazak na vlast

Brnabić: Vučić bio u pravu, blokade samo izgovor, jedina tema dolazak na vlast

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je predsednik Aleksandar Vučić bio u pravu kada je govorio da su zahtevi studenata u blokadi samo izgovor, a da je pozadina blokada političke prirode i istakla da je danas kada pripremaju i svoju listu za izbore jasno da je jedina tema bila dolazak na vlast.

Ona je to napisala u objavi na drušvenoj mreži Iks, uz koji je podelila video snimak sa izjavama Vučića poslednjih nekoliko meseci, u kojima je govorio da ne očekuje da blokade prestanu sa ispunjenjem studentskih zahteva, jer, kako je ocenio, „nikada nije bila reč o zahtevima“, već da je u pitanju „čista i suva politika“.

„Još u decembru je govorio da su zahtevi studenata u blokadi samo izgovor, a da je u pozadini svega politika. Danas, pet meseci kasnije, svi u Srbiji mogu da vide da je bio u pravu. Danas, kada pripremaju i svoju listu za neke izbore koje će tražiti, jasno je da je sve imalo političku pozadinu i da je jedina tema bila – dolazak na vlast. Ovo predstavlja nedopustiv upliv politike u naše obrazovne institucije i sramotnu manipulaciju studentima, ali i đacima u srednjim i osnovnim školama“, navela je Brnabić u objavi.