NSPRS: Predlog da Stanković bude ministar prosvete – Vučićeva osveta

NSPRS: Predlog da Stanković bude ministar prosvete – Vučićeva osveta

Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) ocenio je danas da predlog da Dejan Vuk Stanković bude ministar prosvete pokazuje kome predsednik države Aleksandar Vučić želi najviše da se osveti i koga će najviše napadati u nastavku svoje bitke „protiv umišljene obojene revolucije“.

„Izvesno je da se priprema najžešća represija nad profesorima, nastavnicima, studentima i učenicima koji su digli glas protiv korupcije, bezakonja, uzurpacije ovlašćenja i apsolutne vlasti jednog čoveka“, navodi se u saopštenju Nezavisnog sindikata prosvetnih radnika Srbije.

Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) poziva zaposlene u ustanovama obrazovanja da se odlučno suprotstave pretvaranju prosvete u poslušni činovnički aparat vladajuće partije, što će biti glavni cilj predloženog ministra.

Na pojačanu represiju se mora odgovoriti pojačanim otporom, poručuje u saopštenju Nezavisni sindikat prosvetnih radnika