Vlasnik Vašington Posta, Džef Bezos, obelodanio je da je list prekinuo praksu davanja podrške predsedničkim kandidatima kako bi povratio poverenje javnosti u njihovu nepristrasnost. Ova odluka izazvala je intenzivne reakcije među osobljem lista, što je rezultiralo nekoliko ostavki među urednicima. Vašington Post je tradicionalno podržavao kandidate od 1976. godine, ali je nedavno najavio suspenziju ove prakse.
Bezos je počeo obrazloženje svoje odluke citirajući Galupovu anketu koja je pokazala da većina Amerikanaca ima malo ili nimalo poverenja u medije. Istakao je da je percepcija pristrasnosti medija stvorila nepoverenje kod ljudi, te da su predsedničke preporuke više doprinele toj percepciji nego izborima samima.
Odluka da se odustane od predsedničkih preporuka tako blizu izbornog dana bila je rezultat nedovoljnog planiranja, priznao je Bezos. Ipak, istakao je da ova odluka nije bila uticajena ni od strane političkih kampanja ni od nedavnog sastanka sa bivšim predsednikom SAD-a, Donaldom Trampom.
Nakon najave o prekidu prakse davanja predsedničkih preporuka, 21 kolumnista Vašington Posta potpisalo je izjavu osuđujući ovu odluku kao grešku. Neki urednici koji su podneli ostavke kasnije su povukli svoje odluke. Međutim, ova odluka dovela je do otkazivanja digitalnih pretplata od strane oko 8% plaćenih pretplatnika lista.
Slična reakcija viđena je i kada je vlasnik Los Anđeles Tajmsa, Patrick Soon-Shiong, najavio istu praksu u svojim novinama. Ovaj potez takođe je izazvao proteste, uključujući ostavku urednice uredništva Los Anđeles Tajmsa.
Tokom kampanje, Donald Tramp je često kritikovao medije nazivajući ih „lažljivima“ i optužujući ih za nepravedno izveštavanje. Slično, kampanja Kamale Haris je optužila pro-Trampove medije za širenje dezinformacija.