Liban je nedavno doneo odluku da zabrani nošenje pejdžera i voki-tokija na letovima za i iz Bejruta nakon eksplozija koje su potresli zemlju. Prema izveštajima libanske nacionalne novinske agencije (NNA), ova restrikcija je usledila nakon što je najmanje 37 osoba izgubilo život, a oko 3.000 je povređeno u seriji eksplozija ručnih uređaja tokom prošle nedelje. Grupa koja sebe naziva Hezbolahom preuzela je odgovornost za ove napade, optužujući Izrael za njihovu organizaciju.
Međunarodni aerodrom Rafik Hariri u Bejrutu je brzo reagovao na ovu situaciju i ukinuo mogućnost nošenja pejdžera i voki-tokija putnicima na svim letovima. Faid El Hasan, šef libanske uprave za civilno vazduhoplovstvo, potvrdio je ovu novu direktivu koja se odnosi na sve vrste prtljaga i tereta.
Hezbolah je ranije odlučio da koristi pejdžere kao sredstvo komunikacije, verujući da su oni sigurniji od pametnih telefona koji bi mogli biti meta hakerskih napada izraelskih obaveštajnih službi. Iako Izrael nije direktno potvrdio svoju umešanost, postoje navodi u medijima koji povezuju izraelsku obaveštajnu agenciju Mosad sa postavljanjem eksplozivnih uređaja.
Prema izvorima citiranim u Njujork tajmsu, Mosad je navodno koristio lažnu firmu u Mađarskoj kako bi proizveo kompromitovane pejdžere na osnovu ugovora o licenciranju sa tajvanskom kompanijom. Lider Hezbolaha, Hasan Nasralah, nazvao je eksplozije „objavom rata“ i najavio odmazdu. S druge strane, izraelski zvaničnici su istakli svoju odlučnost da spreče Hezbolah od napada na severni deo Izraela.
Reakcije na ove događaje su stigle i od UN, koje su osudile upotrebu pejdžera i voki-tokija kao sredstava nasilja. Šef organizacije za ljudska prava, Volker Turk, pozvao je na nezavisnu istragu kako bi se utvrdile sve okolnosti ovih tragičnih incidenata.