Prema novoj anketi Centra za istraživanje javnih poslova Associated Press-NORC, većina Amerikanaca izražava sumnju u sposobnost Tajne službe da adekvatno zaštiti predsedničke kandidate, posebno nakon nedavnog pokušaja ubistva bivšeg predsednika Donalda Trampa. Anketa pokazuje da samo oko 30% Amerikanaca ima veliko poverenje u sposobnost Tajne službe da obezbedi zaštitu pred izborima, dok oko 70% smatra da agencija snosi barem delimičnu odgovornost za incident.
Pokušaj ubistva Trampa, koji se dogodio 13. jula u Batleru, Pensilvanija, doveo je Tajnu službu pod intenzivan nadzor. Napadač je uspeo da se približi Trampu na samo 150 metara i ispalio nekoliko metaka iz puške, povredivši ga samo nekoliko milimetara od smrtonosnog ishoda. Ova situacija je izazvala kritike i ostavku direktorke Kimberli Čitl, koja je suočena s ispitivanjima u Kongresu.
Novi vršilac dužnosti direktora Tajne službe, Ronald Rou, izrazio je sram zbog neadekvatne bezbednosti tokom napada, priznajući da je krov koji je koristio napadač trebao biti bolje obezbeđen. Polovina Amerikanaca smatra da je politička podela u SAD značajno doprinela pokušaju atentata, dok oko 40% veruje da je Tajna služba imala visoki nivo odgovornosti. Takođe, oko 40% smatra da je široka dostupnost oružja važan faktor.
Demokrate su sklonije okrivljavanju dostupnosti oružja, dok su republikanci više fokusirani na propuste Tajne službe. Istraživanje je takođe otkrilo da polovina Amerikanaca smatra da je lokalna policija u Pensilvaniji imala barem umerenu odgovornost za incident.
Anketa je sprovedena od 25. do 29. jula 2024. godine među 1143 odrasle osobe, sa marginom greške od plus ili minus 4,1 procentni poen. Otprilike jedna trećina Amerikanaca veruje da će Odeljenje za unutrašnju bezbednost sprovesti potpunu i pravednu istragu o pokušaju atentata, dok su ostali delimično ili potpuno nesigurni u to.