Tijafo pretio pa posustao, Alkaras prošao kroz 5 setova

Pet setova je morao da odigra Karlos Alkaras kako bi prošao u osminu finala Vimbldona, ali je nakon skoro četiri sata igre u tome uspeo.

Mnogo muke zadao je braniocu titule Amerikanac Fransis Tijafo, ali je na kraju Karlos Alkaras slavio nakon pet dugih setova – 5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6:2.

Nakon 55 minuta borbe, Fransis Tijafo osvojio je prvi set i vodi protiv Karlosa Alkarasa 1:0.

Prvi je do brejk prilike stigao Tijafo, ali je do brejka prvi došao Španac. Ipak, Tijafo je odmah uzvratio istom merom.

Imao je Tijafo tri brejk lopte u devetom gemu, ali je Alkaras i pored duple servis greške uspeo da se izvuče. Nije mogao to da ponovi i u 11. gemu nakon koga je Tijafo svojim servisom potvrdio brejk i osvajanje prvog seta.Samo 37 minuta je trajao drugi set, a Alkaras je stigao do izjednačenja.

Španac je set osvojio rezultatom 6:2, a napravio je na putu ka izjednačenju dva brejka.

Prelomio je Alkaras set u šestom gemu kada je iskoristio drugu set loptu, a nanizao je četiri osvojena gema i osvajanje seta potvrdio drugim brejkom.

Nije odustao Tijafo. Napao je od samog početka trećeg seta koji je na kraju i prelomio u sedmom gemu i ponovo poveo – 2:1.

A onda rovovska borba u četvrom setu – 12 gemova ne samo bez brejka već i bez prilike za brejk.

Alkaras je dominirao u tajbrejku i uveo je meč u peti set u kome je ipak pokazao zašto je on treći, a Tijafo 29. nosilac.

Nanizao je Alkaras odmah na početku dva brejka, u trećem pa u petom gemu i sve dalje bila je rutina.

U osmini finala Alkarasa čeka bolji iz duela u kome se sastaju Nakašima i Amber.