Istraživač sa Univerziteta u Misuriju razvio je program koji poboljšava kvalitet nege i smanjuje hospitalizacije koje se mogu izbeći u staračkim domovima – uštedeći milione dolara staračkim domovima u Misuriju i Medicare-u i omogućavajući staračkim domovima u Misuriju da ulažu više u zadržavanje svog najkvalifikovanijeg osoblja. Program je toliko uspešan da se preporučuje za upotrebu u svih 50 država.
Program poboljšanja kvaliteta za Missouri (KIPMO) je kreirala Marilin Rantz 1999. godine kao partnerstvo između Mizzou’s Sinclair School of Nursing i Odeljenja za zdravstvo i usluge starijih u Mizuriju.
Tokom proteklih 25 godina, program je omogućio Rantzovoj i njenom timu stručnjaka da se sastanu sa osobljem i administratorima stotina staračkih domova širom Misurija, pružajući im strategije za ranije otkrivanje bolesti, kontrolu širenja infekcija i poboljšanje svih delova kvalitet nege koju pružaju.
Nova studija potvrđuje ono što Rantz odavno zna: KIPMO program funkcioniše.
Studija, koja je nedavno objavljena u Journal of the American Medical Directors Association, procijenila je svih 510 staračkih domova u Missouriju koji su dobijali besplatne usluge kroz KIPMO program od 2020. do 2022. godine. infekcije trakta, visokorizični čirevi od pritiska, upotreba antipsihotika, posete hitnoj pomoći i hospitalizacije, između ostalog.
„Podaci ulaze duboko u sitne detalje, ali ključni zaključak je da je svaki pojedinačni starački dom koji je primio naše KIPMO usluge doživeo opšte poboljšanje“, rekao je Rantz, uvaženi profesor emerita kustosa koji je radio u i sa sestrinskom industrijom. skoro 55 godina. „Bilo da se radi o praksi kontrole infekcije, postupcima dezinfekcije u zajedničkim prostorima, edukaciji u vezi sa pranjem ruku ili uočavanju da li nešto nije u redu sa ponašanjem stanara, ključno je osigurati da se ove najbolje prakse zasnovane na dokazima poštuju danonoćno. Program je pomogao da se poboljša stotine—ako ne i hiljade—života.“
Pandemija koronavirusa razotkrila je mnoga pitanja sa kojima se starački domovi u SAD suočavaju decenijama, uključujući nedostatak osoblja, nedovoljno plaćeno osoblje i nedostatak personalizovane nege. Kao odgovor, Nacionalne akademije nauka, inženjerstva i medicine odabrale su Rantz da se pridruži komitetu stručnjaka za staračke domove širom zemlje, prepoznajući njenu stručnost u poboljšanju kvaliteta nege u staračkim domovima.
2022. godine, komitet je objavio nacionalni izveštaj koji daje preporuke Kongresu SAD i udruženjima staračkih domova za poboljšanje kvaliteta nege u staračkim domovima širom zemlje. Među preporukama je da se programi za poboljšanje kvaliteta koji imaju dokazano uspeh – kao što je KIPMO – emuliraju u svih 50 država širom zemlje.
„Naš rad u Mizzou-u i sa Odeljenjem za zdravstvo i starije službe Misurija postavio je standard u pogledu podizanja granice za negu u domovima za stare širom države“, rekao je Rantz. „Sada je vreme da se ove najbolje prakse primene širom zemlje.“