Poseta kineskog premijera Li Ćjanga Australiji bila je fokusirana na pozitivne aspekte bilateralnih odnosa, uključujući zajedničke džinovske pande i obnovljivanje trgovine vinom. Li je posetio zoološki vrt Adelaide, gde su rođene džinovske pande Vang Vang i Fu Ni, pre nego što je učestvovao u ručku u vinariji u Adelaidi. Nakon što par pandi treba da se vrati u Kinu u novembru, Li je najavio da će zoološkom vrtu biti pozajmljene još dve pande. Ovo je bila prva poseta kineskog premijera Australiji u poslednjih sedam godina, označavajući poboljšanje odnosa između dve zemlje. Li je istakao važnost međusobnog poštovanja, traženja zajedničkog jezika i obostrano korisne saradnje za rastuće odnose Kine i Australije.
Odnosi između Kine i Australije doživeli su preokret nakon devet godina konzervativne administracije. Tenzije su porasle zbog različitih pitanja, uključujući zabrinutost oko tajnog stranog mešanja u politiku, isključenja kineske kompanije Huavej iz nacionalne 5G mreže i zahteva za nezavisnom istragom o COVID-19 pandemiji. Kao odgovor, Kina je nametnula trgovinske blokade na australijske izvozne proizvode, ali su većina zabrana ukinute.
Li je posetio i fabriku za preradu litijuma pod kontrolom Kine u Zapadnoj Australiji, ističući interes Kine za investicije u kritične minerale. Australija deli zabrinutost Sjedinjenih Država zbog dominacije Kine u oblasti kritičnih minerala, koji su od suštinskog značaja za tranziciju ka obnovljivim izvorima energije. Ministarka spoljnih poslova Australije, Peni Vong, naglasila je važnost stabilizacije odnosa i uklanjanja trgovinskih prepreka između dve zemlje.
Li će završiti svoju turneju posetom Maleziji, nakon što je prethodno bio u Novom Zelandu i Australiji.