Pobeda Lila nad Lensom u derbiju Francuske lige

Kosovski fudbaler Edon Žegrova istakao se dva puta u derbiju između Lila i Lensa, postigavši gol u oba poluvremena i tako odveo svoj tim do pobede rezultatom 2-1. Žegrova je sa svojim golovima doneo važne bodove Lila, koji su se tako popeli na treće mesto u francuskoj ligi.

Žegrova je prvi gol postigao već u devetom minutu utakmice nakon sjajnog prijema dugog pasa Nabila Bentaleba, a potom preciznim udarcem savladao golmana Lense sa 15 metara udaljenosti. Njegov drugi gol došao je u drugom poluvremenu, kada je iskoristio odbijenu loptu nakon udarca Gabrijela Gudmundsona i sigurno je smestio u mrežu.

Iako je Lens uspeo da smanji rezultat preko Eli Vahija 13 minuta pre kraja utakmice, Lil je uspeo da sačuva prednost i produži svoj niz neporaženosti na šest utakmica. Ova pobeda ih je prebacila iznad Monaka na treću poziciju u ligi, sa Monakom koji će u subotu igrati protiv Meca.

Na vrhu tabele i dalje dominira Pari Sen Žermen, sa 12 bodova više od drugoplasiranog Bresta.