Zvezda pobedom protiv Voždovca započela drugi deo sezone

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na domaćem terenu ekipu Voždovca 2:1 u utakmici 20. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su sa „zmajevima“ odigrali dinamičnu utakmicu na najvećem stadionu u Srbiji.

Na samom početku meča, u prvih pet minuta Voždovac je visokim presingom pravio velike probleme domaćoj ekipi koja nije mogla da pokrene napade, ali je Zvezda posle nekoliko minuta zbunjenosti uspela da stekne sigurnost u igri.

Tim Vladana Milojevića je u 9. minutu poveo preko Milana Rodića koji je unutar šesnaesterca dočekao odbitak i oštru loptu po zemlji poslao u mrežu gostiju.

Samo sedam minuta kasnije, Zvezda je duplirala prednost preko Pitera Olajinke koji je sa pet metara od gola šutirao, a lopta je posle odbitka od jednog fudbalera Voždovca dovoljno promenila pravac da Katić bude nemoćan.

Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Iako je Zvezda u drugom poluvremenu imala više lopte u svojim nogama, Voždovac je imao opasnije šanse ispred gola domaćina.

Nešković je iskoristio loše postavljanje odbrambenih fudbalera, pa je u 86. minutu smanjio zaostatak svoje ekipe i postavio konačnih 2:1.