Baskonija savladala Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije 91:90 u utakmici 22. kola Evrolige odigranoj u „Beogradskoj areni“.

Reprizirana utakmica iz Vitorije. Moneke je ponovo nadmudrio košarkaše Zvezde.

Crveno-beli su propustili priliku da priđu na utakmicu od plej-in turnira.

Zvezda je odigrala odlično prvo poluvreme, potom bila neprepoznatljiva u trećoj deonici, dok se u poslednjoj vratila u meč, ali nije mogla do preokreta.

Tim Janisa Sferopulosa vodio je sa 12 poena prednosti u nekoliko navrata u prvom poluvremenu, a poslednji put u samom finišu druge četvrtine pri rezultatu 52:40.

Domaća ekipa je dobrim protokom lopte lako dolazila do otvorenih šuteva, koje je uglavnom pogađala.

U prva dva perioda čvrsta odbrana Zvezde naterala je igrače Baskonije da izgube devet lopti. Tim sa Malog Kalemegdana imao bi i veću prednost na poluvremenu, da nije dozvolio Baskoniji devet skokova u napadu.