Partizan pobedio Panatinaikos u produžetku: 92:87

Košarkaši Partizana ostvarili su značajnu pobedu večeras u 11. kolu Evrolige, pobedivši Panatinaikos posle produžetka rezultatom 92:87 (20:21, 19:17, 15:28, 24:22 – 14:9). Partizan se sada nalazi na 12. mestu sa pet pobeda i šest poraza.

Utakmica je bila izuzetno uzbudljiva, s obzirom na to da je Partizan veći deo vremena bio u zaostatku. Tokom sredine poslednje četvrtine, Panatinaikos je imao deset poena prednosti, ali je Partizan izvanrednom odbranom uspeo da izbori produžetak. Tokom dodatnih pet minuta, Partizan je dominirao nad favorizovanim grčkim timom.

Kapiten crno-belih, Kevin Panter, koji se vratio u ekipu posle više od mesec dana, bio je ključni igrač u završnici utakmice. Dva minuta pre kraja, Panatinaikos je vodio sa 78:71, ali je Panter vezao sedam poena, izjednačio na 78:78, a imao je i priliku za pobedu u poslednjem napadu pre produžetka, ali nije uspeo.

Ova pobeda značajna je za Partizan, posebno imajući u vidu da su se suočavali sa zaostatkom tokom većeg dela utakmice.