Severna Irska pobedila Dansku u finalu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024

Severna Irska je postigla dva gola u drugom poluvremenu i pobedila pobednika Grupe H Dansku u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. u Vindzor Parku u ponedeljak, zatvorivši neuspešnu kvalifikacionu kampanju sa impresivnim rezultatom pred radosnim domaćim navijačima, piše Rojters.

Danci, koji su izvršili sedam promena u startnoj postavi koja je obezbedila kvalifikacije u pobedi od 2-0 nad drugošampionom Slovenijom u petak, završili su na vrhu grupe od šest timova sa 22 boda, izjednačeni sa Slovencima i 13 ispred Severna Irska.

Domaći tim je imao dragocenih nekoliko napora na golu sve dok Isak Prajs nije krunisao njihov najbolji potez na utakmici hladnim finišom na satu, iscrtavajući uglađen niz dodavanja ubacivši loptu pored Kaspera Šmajhela.

Dion Čarls je postigao drugi pogodak u 81. minutu, ubacivši se na zadnju stativu i slomio nisku loptu zamene Konora Mekmenamina preko peterca i učvrstio treću pobedu svoje ekipe u kampanji posle dve pobede protiv San Marina.