Novak Đoković stigao do svog 10. finala US Opena

Novak Đoković se vratio u finale US Opena po rekordni 10. put posle pobede od 6-3, 6-2, 7-6 (4) u petak nad Amerikancem Benom Šeltonom.

Šelton je učinio stvari zanimljivijim u trećem setu, podigavši nivo igre. Šelton je dva puta napravio brejk, čak je držao set loptu na 5-4 i izbrisao meč loptu na putu do završnog tajbrejka. Ali Đoković je tu izvukao pobedu, a zatim imitirao Šeltonov slavljenički gest „Spuštanja slušalice!“.

Đoković će se u nedelju boriti za četvrti trofej na Flushing Meadows-u i biće najstariji čovek koji je osvojio turnir u Open eri, koja je počela 1968. Đoković će se sastati sa pobednikom meča Alkaraz-Medvedev.

Ako Đoković napusti US Open sa peharom, izjednačio bi rezultat sa Serenom Vilijams za najveći broj šampionata u singlu u Open eri.

Bez obzira na nedeljnog protivnika ili ishoda, 2. nosilac Đoković će u ponedeljak zameniti 1. Alkaraza na vrhu ATP liste.