Napoli udobno pobedio Sasuolo, Lacio iznenađen porazom od Đenove

Napoli je u nedelju uspešno zabeležio pobedu kod kuće protiv Sasuola od 2:0 golovima Viktora Osimena i Đovanija Di Lorenca, dok je Lacio neočekivano poražen kod kuće sa 1:0 od novajlije Đenove u Seriji A, piše Rojters.

Osimhen je otvorio gol u 16. minuti kada je realizovao jedanaesterac nakon što je Daniel Boloca iz Sasuola oborio Mattea Politana.

Maksim Lopez je pogoršao situaciju gostujućem timu kada je isključen u 51. minutu zbog verbalnog zlostavljanja sudije.

Napoliju je dosuđen još jedan penal oko sat vremena kada je Džeremi Toljan držao loptu, ali je Đakomo Raspadori uspeo da preleti prečku.

Odlično odmerena lopta Khviča Kvaratshelije u 64. minutu poslala je Di Lorenca na čistu stazu da postigne gol i udvostručio prednost Napolija.

Borba Lacija u Seriji A nastavila se pošto je Đenova obezbedila jedini gol golom Matea Retegija iz skoka u 16. minutu. Lacio je sada izgubio oba meča u Seriji A ove sezone.