Komisije popisuju štetu od poplava, iznosi se uništen nameštaj, dezinfikuju prostorije

Komisije popisuju štetu od poplava, iznosi se uništen nameštaj, dezinfikuju prostorije

Poplave su stvorile probleme i nanele veliku štetu u Srbiji. Poplavljene su kuće, poslovni prostori, oštećeni putevi, mostovi, u nekim mestima pokrenuta su klizišta i odroni. Vanredna situacija je na snazi u 56 gradova i opština. Evakuisano je više od 300 ljudi, a ekipe Sektora za vanredne situacije i dalje su na kritičnim tačkama. Dva mosta koja je odnela bujica biće zamenjena novim – u Adranima za četiri meseca, a u Mrčajevcima za godinu i po.

U Kragujevcu je u poplavama oštećeno oko sto domaćinstava, a evakuisano 14 osoba, među kojima je bilo i jedno dete. Poplava je napravila mnogobrojne probleme i na ulicama širom Kragujevca.

Načelnik uprave za vanredne situacije u Kragujevcu Zoran Kočović rekao je da je došlo do oštećenja stambenih objekata, poslovnih objekata, ali i do izlivanja reke Lepenice, zbog čega je proglašena vanredna situacija.

“Cilj proglašenja vanredne situacije je da se što pre otklone posledice koje su ove obilne padavine i voda nanela građanima grada Kragujevca”, rekao je Kočović.

Vanredna situacija je na snazi i u Aranđelovcu, Topoli i Rači. „Na celoj teritoriji Šumadijskog upravnog okruga pripadnici Sektora za vanredne situacije su evakuisali i spasili 31 osobu sa teritorije grada Kragujevca i opštine Aranđelovca. Trenutna situacija u ovim opštinama je stabilna.

Istakao je da svi građani sa teritorije grada Kragujevca mogu da prijave štetu na broj telefona 505 800, dok sa teritorije Šumadijskog upravnog okruga štetu prijavljuju popunjavanjem obrasca u lokalnim samoupravama.