Man Siti pobedio milanski Inter sa 1-0 i osvojio prvu titulu Lige šampiona

Mančester siti je prvi put osvojio titulu u Ligi šampiona pobedivši milanski Inter sa 1:0 u subotu na stadionu Ataturk Olimpijat u Istanbulu, piše AP.

Rodri je pogodio u 68. minutu i ​​video da su šampioni Premijer lige i osvajači FA kupa upotpunili trofeje ove sezone.

Iako je ovo prvi put da je Siti osvojio najveće evropsko fudbalsko klupsko takmičenje, to je treći put da je Pep Gvardiola podigao trofej kao trener.

Siti je trijumfovao uprkos tome što je izgubio inspirativnog vezistu Kevina De Brujnea zbog povrede u prvom poluvremenu.

Pobeda znači da je klub konačno ostvario svoju ambiciju da dođe do vrha evropskog fudbala, 15 godina nakon što ga je vladajuća porodica Abu Dabija transformisala u najbogatije timove na svetu.

Vlasnik šeik Mansur bin Zajed Al Nahjan bio je prisutan da vidi krunski trenutak Sitija. To je bio tek drugi put da je lično gledao svoj tim za 15 godina.

Romelu Lukaku je imao priliku da postigne kasno izjednačenje, ali je sa oko četiri metra udario pravo u Edersona.

Pobednik Sitija došao je kada je Rodri sakupio smanjenje Bernarda Silve i pucao kroz prepun kazneni prostor.

Olakšanje je bilo nepogrešivo dok je trčao ka navijačima Sitija i klizio na kolena u slavlju.

Inter je umalo izjednačio rezultat za nekoliko minuta nakon tog gola kada je Federiko Dimarko pogodio prečku iz neposredne blizine.

Tada je izgledao kao da se okrene u skoku, ali je video kako se njegov udarac vratio saigraču Lukakuu.