De Brujne iz Man Sitija ponovo isključen u finalu Lige šampiona

Vezista Mančester sitija Kevin de Brujne morao je da bude zamenjen u subotu u 36. minutu finala Lige šampiona protiv Intera iz Milana, što je drugi put da nije mogao da završi najveću utakmicu u sezoni, piše Rojters

De Brujne se nadao da će odagnati ličnu patnju zbog poraza Sitija u finalu Lige šampiona od Čelsija pre dve godine, kada je bio primoran da ode nakon mučnog sudara sa defanzivcem Antoniom Rudigerom neposredno pre isteka sata.

Belgijski plejmejker je tom prilikom zadobio potres mozga, slomljen nos i oko prebačen je u bolnicu.

U subotu, 31-godišnji De Brujne je pao na pola sata, potrebno mu je lečenje zbog nečega što je ličilo na povredu tetive. Nastavio je, ali se očigledno mučio i menadžer Pep Gvardiola je bio primoran da ga skine.

De Brujne je napustio teren izgledajući uništeno dok su ga saigrači tešili, a Fil Foden je zauzeo njegovo mesto.

Inter je na poluvremenu držao Mančester Siti 0-0, jer je njihova želja da upotpuni trojku visila o koncu.