UEFA optužuje Vest Hem i Fiorentinu za incidente u finalu Konferencijske lige

Fiorentina i Vest Hem junajted optuženi su za ponašanje svojih navijača u finalu Lige konferencije Evrope u sredu u Pragu, saopštila je u petak UEFA.

Sudija je bio primoran da prekine igru sredinom prvog poluvremena nakon što su navijači Vest Hema gađali Kristijana Biragija iz Fiorentine, udarili defanzivca po glavi i izvukli mu krv.

Obe ekipe će biti optužene za bacanje predmeta. Pored toga, Fiorentina će biti naplaćena za paljenje vatrometa, dok će Vest Hem biti naplaćen za invaziju na teren svojih pristalica.

Češka policija je takođe saopštila da je privela 16 navijača Fiorentine nakon što su napali navijače Vest Hema u lokalnom baru i policajca pre meča.

Utakmica je završena pobedom Vest Hema rezultatom 2-1, nakon što je Džerod Boven pobedio u 90. minutu.